Winnaars IDFA Awards

Tijdens de prijsuitreiking van de 31e editie van het festival in Internationaal Theater Amsterdam in Amsterdam zijn de winnaars bekendgemaakt van de verschillende prijzen in de IDFA competitieprogramma's.

VPRO IDFA Audience Award

'Don't be a Dick About it' - Ben Mullinkosson

Prins Bernhard Cultuurfonds Stipendium

Sophie Dros

Ieder jaar wordt naast de IDFA awards ook het Prins Bernhard Cultuurfonds Stipendium van 50.000 euro uitgereikt aan een Nederlandse documentaire maker. Dit jaar ontving Sophie Dros het bedrag. Dros is onder andere bekend van haar afstudeerfilm My Silicone Love waarin ze een Britse man portreteert die samenwoont met twaalf siliconen vrouwen. 

Best Feature-Length Documentary

'Reason' - Anand Patwardhan

De IDFA Award for Best Feature-Length Documentary is unaniem toegekend aan Reason van Anand Patwardhan voor het epische verhaal van de opkomst van extreem-rechts in een van de meest bevolkte landen van deze planeet, het geweld van religieuze en ultranationalistische milities met de steun van autoriteiten en dominante media, de waardigheid van verzet in meerdere vormen, vaak ten koste van het leven, op een manier die de complexiteit van de situatie erkent, maar die in een zeer begrijpelijke vorm wordt weergegeven.

Special Jury Award for Feature-Length

'Los Reyes' - Bettina Perut en Iván Osnovikoff

Best First Appearance

'Giacinto Scelsi: The First Motion of the Immovable' - Sebastiano d'Ayala Valva

Special Jury Award for First Appearance

'Kabul, City in the Wind' - Aboozar Amini

Best Mid-Length Documentary

'Summa' - Andrei Kutsila

Special Jury Award for Mid-Length Documentary

'In Touch' - Pawel Ziemilski

Beeld en Geluid Award for Dutch Documentary

'Now something is slowly changing' - Menna Laura Meijer / Mint Film

Special Jury Award for Dutch Documentary

'But Now is Perfect' - Carin Goeijers

Best Short Documentary

'I Signed the Petition' - Mahdi Fleifel

Special Jury Award for Short Documentary

'And What Is the Summer Saying' - Payal Kapadia

DocLab Award for Digital Storytelling

'1 the Road' - Ross Goodwin

DocLab Award for Immersive Non-Fiction

'Eat | Tech | Kitchen' - Klasien van de Zandschulp & Emilie Baltz

Best Student Documentary

'In Search...' - Beryl Magoko

Special Jury Award for Student Documentary

Backwards

'Backwards' - Dana Gelman

Best Children’s Documentary

'Dancing for You' - Katarzyna Lesisz

Special Jury Award for Children's Documentary

'The Man Who Looked Beyond the Horizon' - Martijn Blekendaal