Het Nederlands Film Festival vindt in 2022 plaatst van 21 tot en met 30 september. De selecties voor de Gouden Kalveren, Debuutcompetitie, Studentencompetitie en Het Forum van Regisseurs 2022 zijn bekend. Veel van de geselecteerde documentaires kijk je nu al op 2Doc.nl.

De selecties

Selectie Gouden Kalf - korte documentaire

Alleen tegen de Staat - Stijn Bouma (BNNVARA)
Housewitz - Oeke Hoogendijk (EO)
Ik ben een bastaard - Ahmet Polat (NTR)
Klimaatrebellen - Ingeborg Jansen (KRO-NCRV)
Mijn ouders zijn gescheiden: Scheids! Wissel! - Tim van Gils (EO)
Rules of War - Guido Hendrikx (VPRO)
Terwijl het liefde was - Ditteke Mensink (NTR)
Een gat in mijn hart - Olivier S. Garcia (Omroep Zwart)
Blijven gaan - Anneloek Sollart (MAX)
In Flow of Words - Eliane Esther Bots
Planktonium - Jan van IJken
Stilte in augustus - Paul de Ruijter
Teledoc Campus: Buurman Abdi - Douwe Dijkstra (EO)
Teledoc Campus: Luc - Tim Bary (HUMAN)
Teledoc Campus: Rouw - Marleen van der Werf (VPRO)

Selectie Gouden Kalf - lange documentaire

Dit ben ik niet - Joris Koptod Nioky (Makers van Morgen)
Four journeys - Louis Hothothot (EO)
Gij zult niet doden - treinkaping De Punt - Koert Davidse (KRO-NCRV)
Jason - Maasja Ooms (VPRO)
Lessons for Luca - Salvador Gieling (EO)
Licht - Oeke Hoogendijk (NTR)
Liefsteling - Eva van Barneveld (KRO-NCRV)
Myanmar Diaries - Myanmar Film Collective (KRO-NCRV / de Boeddhistische Blik)
De schatten van de Krim - Oeke Hoogendijk (NTR)
The Mirror and the Window / De spiegel en het raam - Diego Gutiérrez (HUMAN)
L'Amour la Mort - Ramón Gieling (KRO-NCRV)
Code Groen - Marjoleine Boonstra (HUMAN)
Het nieuwe Soestdijk - Frans Bromet (EO)
Koning op de Dam - Sander Snoep NSC, Sarah Vos (BNNVARA)
Lazy Duck - Walter Stokman (VPRO)
Looking for Horses - Stefan Pavlović
Maken is het mooist - Rolf Orthel
Master of Light - Rosa Boesten
M'n beessie en ik - Johan Kramer (BNNVARA)
NIKKI - Monique Nolte (Doclines)
O, verzamelen van eieren in weerwil van de tijd - Pim Zwier
Shabu - Shamira Raphaëla (HUMAN)
Three Minutes - a Lengthening - Bianca Stigter (VPRO)
Turn Your Body to the Sun - Aliona van der Horst (NTR)

Selectie Forum van de Regisseurs

Documentaireregisseurs:
Four Journeys - Louis Hothothot
Housewitz - Oeke Hoogendijk
Shabu - Shamira Raphaëla
Three Minutes - A Lengthening - Bianca Stigter
Teledoc Campus: Buurman Abdi - Douwe Dijkstra
Stilte in augustus - Paul de Ruijter

Selectie Debuutcompetitie

Four Journeys - Louis Hothothot (EO)
Liever kroes - Nelly dos Reis, Soraya Pol (VPRO)
Elisabetta - Elisabetta Agyeiwaa (VPRO)
Glow – Jottum Kok
Mama - Esmée van Loon (HUMAN)
De Ontmoeting: Back - Yazan Rabee
Teledoc Campus: Held op papier - Max Ploeg (BNNVARA)

Selectie Studentencompetitie

Birds Fly Back- Jiyan Düyü
Producent: Jiyan Düyü, Gerrit Rietveld Academie

Filho- Tomas Ponsteen (EO)
Producent: Robijn Boekelman, Myrthe Laarakker, Roosje Vermeulen, Nederlandse Filmacademie

Hoe zullen wij ons troosten - Machiel van Hoek
Producent: Machiel van Hoek, St. Joost School of Art & Design

Jongen van hout - Eva Oosterveld (KRO-NCRV)
Producent: Myrthe Laarakker, Hannah van Helden, Nederlandse Filmacademie

LOUDER! SO I CAN HEAR YOU - Laura Bokhoven (HUMAN)
Producent: Marie-Louise Keur, Patou ten Cate, Nederlandse Filmacademie

A Place Where Reality Lies - Ciska Meister
Producent: Zoë van der Kust, Willem de Kooning Academie

Swans Reflecting Elephants - Niek Silvan (AVROTROS)
Producent: Eleonora Minervino, Nederlandse Filmacademie

Tussen de tijd - Freija Roos
Producent: Freija Roos, Paul Jonker, Hogeschool voor de Kunsten Utrecht

Ook te zien op NFF

Mondig Zuid (afl. 4) - René van Zundert (EO - in het educatieprogramma)
Teledoc Campus: Door de bomen - Marlies Smeenge (NTR - in het educatieprogramma)
Mijn ouders zijn gescheiden: Safiya de Movie - Huibert van Wijk (EO- in het educatieprogramma)
Sexual Healing - Elsbeth Fraanje (BNNVARA)
To bi or not to bi - Niek Hannewijk, Leon Veenendaal (BNNVARA)
Beste meneer Bouterse - Ananta Khemradj (EO)
Blijven gaan - Anneloek Sollart (MAX)
Climate Clip - Zen - Mirjam Marks (in het educatieprogramma)
Corrie - Marieke Widlak
De Ontmoeting: In het bloed - Marc de Leeuw
Diafonie - Mirjam Debets, Selle Sellink
Great Escape - Daan Bol
Natasja Kensmil: You want it darker - Lisa Boerstra (AVROTROS)
Ongeschreven regels: Boeman - Mo Jouhri (VPRO)
Ongeschreven regels: Coming-In - Esmée van Loon (VPRO)
Ongeschreven regels: Niet zoals het hoort - Roos Wijnen (VPRO)
Ongeschreven regels: Oh mijn tweet - Bo Hanna (VPRO)
Overgave - Marijn Frank (NTR)
So Loud The Sky Can Hear Us - Lavinia Xausa
Spiegel van de Bijlmer - Frank Zichem
Teledoc Campus: Alleen samen - Kim Smeekes (KRO-NCRV)
Teledoc Campus: Brandstof - Bo van der Meer, Roswitha de Boer-Zuiderveen (NTR)
Teledoc Campus: De kunst van het spelen - Sven Prince (BNNVARA)
Teledoc Campus: De stand van het gras - Rashel van der Schaaf (AVROTROS)
Teledoc Campus: Ongepland - Janetta Ubbels, Robin Zwaan (BNNVARA)
Teledoc Campus: Schijnstudent - Leon Veenendaal (BNNVARA)
Walk the Land - Peter Delpeut (HUMAN)
Why My Mum Loves Russel Crowe
A Parked Life - Peter Triest (VPRO)
Prince of Muck - Cindy Jansen
Puinhoop - Allard Detiger (KRO-NCRV)

Kijk Gouden Kalf-winnende docu's van vorige edities